Loome üheskoos igas koolis ja lasteaias õhkkonna, mis on turvaline, soodustab koostööd, motiveerib ja toetab!

Mis on HIT?

Haapsalu Integreeritud Tugiteenused (HIT) on 2022 aastal käivitunud projekt, mille eesmärgiks on suurendada Haapsalu linna suutlikkust pakkuda ebasoodsates oludes olevatele lastele ja noortele tugiteenuseid, mis edendavad nende kaasatust hariduses ning ennetavad nende varast haridusest väljalangemist.

Projekti tegevuste tulemusena valminud  hindamisvahendid aitavad määrata laste ja noorte riskitasemed ja valdkonnad. Nende analüüsile tuginedes saab tugimeeskond koostada parimal viisil last toetava tegevusplaani.

Loodud koostöömudel ja koordineerimisskeem last ümbritseva tugivõrgustiku vahel loob paremad võimalused lapse õigeaegsemaks ja sihipärasemaks  toetatamiseks.

Integreeritud tugikava vähendab bürokraatiat asjaajamisel. Kasutades koostöös valminud hindamisvahendeid ja koostöömudelit, väldime liigset tegevuste dubleerimist.

Lapsevanem on õigeaegselt informeeritud, kaasatud ja toetatud. Kasutades kõiki vajalikke infovahetamise võimalusi saame anda lapse perele mõistliku aja jooksul vajalikku informatsiooni, kuidas edasi toimetatakse, milline on kellegi roll vajaliku toe pakkumisel. Info edastamine on koordineeritud ega tekita selle saajas arusaamatust või mitmeti mõistmist.

Integreeritud teenus tagab osapoolte informeerituse üksteise võimekusest, võimalustest ja rollidest.

Hindamisvahendid ja koostöömudel on välja töötatud Haaapsalu piirkonnas tegutsevate koolide, lasteaedade ja teiste selles piirkonnas tugiteenuseid pakkuvate asutuste võimalusi silmas pidades.

Projekti toetatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide 2014–2021 programmist „Local Development and Poverty Reduction”

Saada märkamine

Kui Sulle tundub, et Sinu koolis või lasteaias vajaks mingi probleem lahendamist, aga keegi teine pole seda märganud või sellele reageerinud, siis saada oma märkamine alloleva vormi kaudu.

Märkuseks: sõnum läheb Tugiteenuste Keskuse juhile

Mõisted ja lühendid

  • HEVKO – inimene, kes koordineerib haridusasutuses (koolis, lasteaias) tugiteenuste saamist.
  • Tugiteenused – logopeed, eripedagoog, psühholoog, sotsiaalpedagoog
  • HNRK – Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus
  • HHTK – Haapsalu Hariduse Tugiteenuste Keskus